В Укрінформі презентували видання академіків УТА

10 квітня 2019 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася презентація монографії «Українське диво. Від депресії до соціального оптимізму», яку представили науково-педагогічні працівники кафедри публічної політики та політичної аналітики Національної академії і представники Видавничого дому «Києво-Могилянська академія». 

Учасниками обговорення виступили Сергій Телешун, завідувач кафедри публічної політики та політичної аналітики Національної академії й модератор заходу; Едуард Афонін – автор монографії, член президії і керівник відділення соціально-гуманітарних технологій УТА, професор кафедри публічної політики та політичної аналітики Національної академії; Андрій Мартинов – автор монографії, академік, член відділення соціально-гуманітарних технологій УТА, провідний науковий співробітник відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України; Олена Судакова – директор Видавничого дому «Києво-Могилянська академія»; Олександр Афонін – громадський діяч у сфері книговидання, член Комітету з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року»; Ольга Балакірєва –завідувач відділу моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАН України, голова Правління Українського інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка; Наталія Голованова – член Міжнародної асоціації україністів, заступник головного редактора «МЗ» (Єрусалим-Нью-Йорк), член редколегії видання «Новий Континент» (Чикаго); Сергій Дембіцький – докторант Інституту соціології НАН України; Людмила Зубрицька –директор інституту громадянської освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Олег Кокошинський – заступник голови Координаційної Ради Громадської ліги «Україна-НАТО»; Тетяна Новаченко –професор кафедри публічної політики та політичної аналітики Національної академії; Ольга Піддубчак – президент ВГО «Еліта Держави», головний редактор журналу «Еліта держави»; Сергій Пирожков – віце-президент НАН України; Олександр Пухкал – професор кафедри публічної політики та політичної аналітики Національної академії; Віктор Рябіко – заступник академіка-секретаря відділення соціально-гуманітарних технологій Української технологічної академії та інші.

Відкриваючи захід, Сергій Телешун охарактеризував трансформаційний процес в Україні та сфокусував увагу присутніх на зростанні потреби політичної аналітики, зокрема на важливості прогнозування суспільного розвитку. На думку науковця, українська політична та управлінська еліта не повинна помилятися, бо це загрожує національній безпеці та державі. Він також додав, що Україна повинна бути конкурентною, соціально відповідальною і результативною. «Світ швидко змінюється як на глобальному, так і на регіональному рівні. Тренди, виклики, модернові сентенції змінюються, причому занадто швидко. Тож вміння відчувати ці зміни й реагувати на виклики відповідає реаліям. Адекватність політичної, експертної еліти полягає саме у тому, що вона не живе застарілим», – зауважив Сергій Олександрович .

Водночас, професор підкреслив, що Україна наразі знаходиться у пошуку власних нових технологій та наукових розробок. Формуються нові наукові школи, що шукають відповідь на запитання щодо майбутніх моделей, відповідно до яких має рухатися наша держава.

Професор Сергій Телешун підкреслив, що в українському суспільстві є значні проблеми щодо розуміння, спілкування та комунікацій. «Публічна політика сьогодні базується на поєднанні комунікації ефективної влади та громадян, які грошима, своїм життям, зокрема на фронті, власне, й реалізують реформи, – підкреслив Сергій Телешун. – Якщо немає комунікації, народ перестає довіряти владі». При цьому, на думку науковця, у реформ не буде перспективи якщо не буде молодого покоління, яке своїми фінансами, політичними важелями впливатиме на майбутнє держави.

Представляючи монографічне видання, його автор Едуард Афонін зазначив, що «Україна переходить від депресивних настроїв у суспільстві до соціального оптимізму». Про це, зокрема, свідчать останні дані Інституту соціології НАН України за 2018 рік. Вимірюваний інститутом індекс соціального самопочуття, який характеризує ставлення людей до 20-ти найважливіших аспектів життєдіяльності суспільства, вперше за період з 1992 року перетнув нульову позначку і рушив у позитивну зону. На думку науковця, це сталося тому, що українське суспільство «розпрощалося» з патерналізмом, тобто покладанням відповідальності на державу і політиків, а нині усю відповідальність бере на себе». У цьому контексті професор Едуард Афонін дав пораду присутнім: «Учімось жити тут і тепер».

Андрій Мартинов зауважив, що в Україні спостерігається зміна у настроях до позитивного. «У період 2014-2018 років в Україні спостерігалися певні зрушення як на індивідуальному, так і на суспільному рівнях. Існує тенденція щодо прориву від депресивних настроїв до оптимістичних. У монографії зроблено наголос на важливості позитивного мислення в сучасну інформаційну епоху, розкрито витоки та коріння соціального оптимізму й виокремлено нові колективні смисли, що стають підґрунтям нової смислової творчості. На основі узагальнення отриманих даних та закономірно очікуваних стрибкоподібних якісних змін у суспільній свідомості, сформульовано оптимістичний прогноз найближчого розвитку України. Інформаційний та персональний позитив дозволяють сьогодні реалізовувати будь-яку справу», – сказав Андрій Юрійович.

Проблеми наукового прогнозування охарактеризував присутніми віце-президент НАН України Сергій Пирожков, який нагадав як виглядали обговорювані проблеми та перші спроби щодо їх вирішення на початку суспільно-трансформаційних процесів в Україні.

Професор Олександр Пухкал обґрунтував зростаючу відповідальність вченого за результати науково-дослідної діяльності перед суспільством.

Тетяна Новаченко звернула увагу присутніх на змінюваність природи політичного авторитету. 

Конструктивні й цікаві думки та спостереження з приводу обговорюваної проблеми висловили й інші учасники зібрання. 

Вихід у світ академічного видання «Українське диво. Від депресії до соціального оптимізму» було схвально прийнято присутніми. Також було висловлено зацікавленість у друці видання для наукових бібліотек і власного попиту. Директор Видавничого дому «Києво-Могилянська академія» Олена Судакова запевнила про готовність видання до реалізації.

В Укрінформі презентували видання академіків УТА
В Укрінформі презентували видання академіків УТА
В Укрінформі презентували видання академіків УТА
В Укрінформі презентували видання академіків УТА

Розміщення на сайті

Заявка на розміщення

Для розміщення інформації на сайті необхідно зареєструватися та подати заявку.

Подати заявку

Зателефонувати, написати листа або завітати