Половніков Ігор Іванович

Половніков Ігор Іванович

Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор. Президент Української технологічної академії, академік інженерних наук України.


Вчений ступінь Доктор наук

Академічне звання: Президент


Половніков Ігор Іванович – Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор. Академік Української Технологічної Академії, Академії інженерних наук України. Народився 24 березня 1944р. В Богуславі на Київщині пройшли дитячі та шкільні роки. Після закінчення середньої школи № 2 поїхав на навчання в м. Київ.

В 1963р. І.І. Половніков закінчив Київську професійно-технічну школу взуттєвиків по спеціальності модельєр-художник і був направлений в Республіканський Будинок моделей взуття (м. Київ) де пройшов шлях від модельєра-художника до головного конструктура.

В 1967р. закінчив Київський технікум легкої промисловості. Завдяки шістнадцятирічному досвіду роботи в Будинку моделей взуття Міністерство легкої промисловості переводить І.І. Половнікова на роботу в УкрНДІШП на посаду завідуючого лабораторією конструювання та художнього оформлення взуття спеціального призначення. Отримавши вищу освіту, поступає в аспірантуру Київського технологічного інституту легкої промисловості на кафедру конструювання виробів із шкіри, де розпочав дослідження з біомеханіки та антропометрії стоп спортсменів ігрових видів спорту, та в 1987р. було присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук.

У науково-дослідному інституті шкіряно-взуттєвої промисловості Ігор Іванович працює з 1977р. – зав. лабораторії, заступник генерального директора з наукової роботи, з 1993р.- генеральний директор науково-виробничого об’єднання «Дніпро». За час роботи в інституті, як керівник та умілий організатор, зумів виконати і впровадити у промисловість роботи, які мають галузеве значення у виробництві спортивного взуття, а також спеціальні види взуття для різних галузей народного господарства для захисту ніг робітників від шкідливих виробничих факторів. Поєднавши досвід роботи конструктора і спортсмена (І.І. Половніков майстер спорту по гандболу), була розроблена нова концепція, яка втілилась в наукову роботу, оцінку якій дали такі видатні спортивні фірми, як Adidas, Puma (Германія), Nike (США) та «LIM» (Австрія).

Був керівником і виконавцем ряду державних науково-технічних програм, а саме: «Розвиток протезної промисловості України і забеспечення інвалідів засобами малої механізації», «Розробка еталонної технічної документації на колодки для виробництва ортопедичного та профілактичного взуття», «Розробка асортименту тканин і матеріалів вітчизняного виробництва для потреб оборони і безпеки України».

Коло наукових інтересів Половнікова І.І – це дослідження та створення нових ефективних ресурсозберігаючих технологій виробництва спеціального та спортивного взуття різного функціонального призначення. З оглядом на вищевказану проблему в загальному комплексі заходів під керівництвом та безпосередньою участю Половнікова І.І. виконувались науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи з розроблення засобів індивідуального захисту для різних галузей промисловості України (спецвзуття, спеціального спортивного взуття), які сприяють підвищенню продуктивності праці, підвищенню загальної культури виробництва, а головним чином направлені на зменшення виробничого травматизму та професійних захворювань. Наукові розробки впроваджувались у виробництво нових технологій виготовлення спеціальної шкіри з підвищеними термогідрофобними властивостями для верху взуття спецпризначення.

Це далеко не повний перелік науково-технічних інтересів І.І. Половнікова. Він є постійним генератором ідей, що народжувались на стиках наукових напрямків, залучав до кола виконуваних досліджень фахівців і учених різних галузей знань, володіє талантом згуртовувати навколо себе як зрілих, так і творчу молодь.

Слід також відзначити, що принципово новий підхід розробки особливих методів дослідження біомеханічної системи «стопа-взуття-опора» на основі антропоморфологічних параметрів втілились в науковий напрямок проектування взуття спеціального призначення.

Окрім науково виробничої діяльності, свої теоретичні та практичні знання І.І. Половніков передає студентам КНУТД. Продовжуючи наукову роботу, розробляє та впроваджує у виробництво нові технології та конструктивні рішення різних видів взуття, зокрема: «Розробка копил та нормативно-технічної документації для виготовлення взуття військовослужбовцями Збройних Сил України», «Маркетингові дослідження нових матеріалів для взуттєвої промисловості України».

Половніков І.І. член редакційної колегії «Вісника Київськог Національного університету технологій та дизайну» та журналу «Легка промисловість», член редакційної ради «Видавничий центр «Метр». Автор 185 наукових праць, у тому числі восьми монографій «Проектування спортивного взуття», «Біомеханічні особливості проектування спортивного взуття», «Особливості проектування деталей низу спортивного взуття» і т.д.

Роботи І.І. Половнікова захищені авторськими винагородами (126 авторських свідоцтв на винаходи).

У 2001р. Ігор Іванович обраний Президентом Науково-виробничої шкіряно взуттєвої асоціації «АКО».

У 2003р. відзначений Міжнародним конгресом з науки нагородою «Кришталевий лицар» Мальтійського ордену, дипломом «Lider of XXI century».

Має звання «Почесний академік» з врученням срібного позолоченого нагрудного знаку. Нагороджений орденом Святого Юрія Переможця та орденом Кирила та Мефодія, отримав нагрудний знак «Знак пошани» Київського міського голови.

У 2007р. обраний Почесним професором КНУТД. Нагороджений Почесними рамотами КМДА та Мінпромполітики. У 2013р. обраний Президентом УТА.


Адреса:

Куреневский переулок 19/5, Киев, город Киев, Украина


Телефон:

(044) 468-23-58, (067) 504-29-41
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розміщення на сайті

Заявка на розміщення

Для розміщення інформації на сайті необхідно зареєструватися та подати заявку.

Подати заявку

Зателефонувати, написати листа або завітати